Головна » Питання доцільності установки Separ 2000 на автомобіль. Декілька простих розрахунків.

Питання доцільності установки Separ 2000 на автомобіль. Декілька простих розрахунків.

Повреждения форсунок

Чи потрібно встановлювати паливний фільтр сепаратор на автомобіль? Це питання досить часто задається на автомобільних форумах.

При цьому приводиться досить переконливий аргумент: вартість якісного «штатного» паливного фільтра для дизельних двигунів десь в середньому становить 200 - 240 грн., А вартість самого простого фільтра-сепаратора на порядок вище: 1800 - 2300 грн.

Чи обгрунтовані такі витрати на покупку і установку фільтра сепаратора Separ 2000? Це при тому, що якість палива начебто неухильно підвищується, більшість автовласників віддають переваги декільком перевіреним АЗС . Здавалося б, проблем не повинно бути. Однак, за офіційними даними Міненерго і Міндоходов України, не менш як 25% палива, що продається в Україні, є тіньовим, тобто ввозиться або виробляється нелегально. Звичайно, контроль якості такого палива відсутній. І тому немає ніякої гарантії, що АЗС, на якій ви заправлялися в перебігу декількох років і не мали проблем, завтра не піднесе вам деякий «сюрприз».

Це стосується механічних забруднень. Що ж стосується води, то вона незначно присутня навіть в якісному паливі, в результаті конденсації водяної пари з повітря. При частій зміні погоди, особливо в міжсезоння, дуже просто можна потрапити в таку ситуацію, коли в паливний бак потрапляє тепле вологе повітря з великим вмістом водяної пари. При зниженні температури волога конденсується і вже в рідкому вигляді опускається на дно бака. За декілька років експлуатації на дні бака може зібратися досить солідна кількість води.

Вода і механічні домішки в паливі можуть принести чимало бід. Особливо автомобілів з дизельним двигунами. В кінцевому підсумку, вийдуть з ладу або ПНВТ (паливний насос високого тиску), або система вприскування палива. Та й сам двигун, при попаданні механічних домішок значно швидше втрачає свій ресурс.   

Порівняємо витрати на установку паливного фільтра Сепар 2000 і витрати на ремонт паливної апаратури.